Polityka prywatności

Polityka prywatności i zastrzeżenia

W uzupełnieniu systemowej (wordpress) informacji o plikach „ciasteczek” (cookies) w stopce serwisu:
Poprzez narzędzia systemu WordPress możliwe jest śledzenie bloga i komentowanie jego sekcji.
Widgety dla tych możliwości przewidują i wymagają podania adresu email.
Podanie adresu w sekcji Śledź blog (na dole strony) służy dostarczeniu informacji o nowych wpisach. Podobnie w kanale RSS. Podanie maila w komentarzu lub formularzu kontaktowym służy możliwości odpowiedzi na pytanie/komentarz. Podobnie kontakt mailowy do Administratora bloga nie będzie wykorzystywany do innego celu niż odpowiedź na pytanie lub uwagę Użytkownika,
W żadnym z tych i innych przypadków Administrator bloga nie wykorzystuje adresów w innym celu ani nie zbiera adresów email (‚baza adresowa’, sugeruję też używanie nicków zamiast nazwisk).
Zatem adresy Użytkowników nie są składowane na urządzeniach Administratora a za ich bezpieczeństwo odpowiada administrator WordPress i jego software.

Poglądy lub rekomendacje zawarte we wpisach oraz komentarzach własnych Administratora blogu są jego prywatnymi poglądami. Podobnie poglądy i rekomendacje innych osób i podmiotów cytowane przez administratora są odpowiednio ich poglądami i i rekomendacjami, z którymi administrator może się nie zgadzać. Czynię zastrzeżenie, że nie odpowiadam za zastosowanie ww. poglądów czy rekomendacji – swoich i osób trzecich przez Użytkownika blogu – Użytkownik przyjmuje lub modyfikuje je wg własnego uznania i na własną odpowiedzialność.
Administrator bloga nie odpowiada także za treści podawane przez Użytkowników w ich komentarzach oraz w reklamach automatycznych – jeśli pojawiają się na tutejszym blogu.

Administrator bloga Lapidaria – Leszek Korolkiewicz

Reklama